Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Porada farmaceutyczna

Porada farmaceutyczna to usługa, która polega na udzieleniu przez farmaceutę krótkiej i zwięzłej informacji na temat stosowania jednego lub dwóch leków, interakcji między nimi, działań niepożądanych lub zasad stosowania, w szczególności dla leków dostępnych bez recepty. Jest udzielana po uzyskaniu niezbędnych informacji o stanie zdrowia pacjenta i zebraniu wywiadu farmaceutycznego. Podczas porady staram się krótko i przystępnie wyjaśnić wszystkie wątpliwości. W jej ramach pacjent otrzymuje zwięzłą odpowiedź na pytania w formie pisemnej, aby zawsze można było do niej wrócić i ponownie przeczytać, a także przekazać lekarzowi. Usługa ta jest dostępna dla pacjentów oraz dla ich rodziców albo opiekunów.

Przykładowe tematy, które można poruszyć podczas porady to:

  • czas w ciągu dnia, w którym należy zażywać leki,
  • możliwe działania niepożądane i co z nimi zrobić,
  • czy podczas stosowania leku należy zwrócić na coś szczególną uwagę,
  • czy leki które stosuję można zamienić na tańsze odpowiedniki,
  • jak używać glukometru,
  • czy stosowane leki można przepakować do kasetki na dane dni tygodnia - czy nie wpłynie to na skuteczność terapii.

Porada farmaceutyczna udzielana jest w sposób elektroniczny za pośrednictwem maila, z możliwością konsultacji telefonicznej. Szczegółowy przebieg porady farmaceutycznej opisany jest w Warunkach korzystania z usług oraz Często zadawanych pytaniach.

Koszt porady wynosi 50 zł. Zapraszam do skorzystania z porady farmaceutycznej poprzez przycisk „Rezerwacja” z boku ekranu i kontaktu przy użyciu formularza.

Powered by Quick.CmsDesign ProjektGraficzny.com