Porada farmaceutyczna

Porada farmaceutyczna to usługa, która polega na udzieleniu przez farmaceutę krótkiej i zwięzłej informacji na temat stosowania jednego lub dwóch leków, interakcji między nimi, działań niepożądanych lub zasad stosowania. Porada farmaceutyczna udzielana na podstawie pytania pacjenta i uzyskaniu niezbędnych informacji o jego stanie zdrowia. Porady farmaceutyczne dotyczą zwykle jednego lub dwóch leków albo problemów terapeutycznych.
Podczas porady staram się krótko i przystępnie wytłumaczyć wszystkie wątpliwości.

Przykładowe tematy, które możemy poruszyć podczas porady to np.:

  • czas w ciągu dnia, w którym należy zażywać leki,
  • możliwe działania niepożądane i co z nimi zrobić,
  • czy podczas stosowania leku należy zwrócić na coś szczególną uwagę,
  • czy leki które stosuję można zamienić na tańsze odpowiedniki,
  • czy stosowane leki można przepakować do kasetki na dane dni tygodnia - czy nie wpłynie to na skuteczność terapii.

W ramach usługi udzielam Porady farmaceutycznej i przygotowuję dla pacjenta zwięzłą odpowiedź na pytania w formie pisemnej, którą przesyłam mailowo, aby zawsze można było do ją ponownie przeczytać, a także przekazać lekarzowi.

Usługa ta jest dostępna dla pacjentów lub dla rodziców albo opiekunów.

Porada farmaceutyczna udzielana jest w całości w sposób elektroniczny - za pośrednictwem maila. Szczegółowy przebieg porady farmaceutycznej opisany jest w Często zadawanych pytaniach oraz w Warunkach korzystania z usług, dostępnych podczas rezerwacji.

Koszt porady wynosi 70 zł. Zarezerwuj poradę korzystając z przycisku „Rezerwacja” u dołu ekranu i wybierz potrzebną usługę.

Powered by Quick.CmsDesign ProjektGraficzny.com